Pre dopravu zadarmo
nakúpte ešte za 35,00
Košík. 0,00

Erwin Raphael McManus

Erwin Raphael McManus (1958),
spisovateľ, producent, režisér, herec, autor dvanástich kníh, pastor, vedúci spoločenstva Mosaic sa narodil v Irving Rafael Mesa-Cardona v San Salvador v Salvádore.
Počas prvých rokov života ho vychovávali jeho starí rodičia. Neskôr emigroval do Spojených štátov, kde už žila jeho matka.
McManus vyštudoval filozofiu, neskôr aj psychológiu na univerzite v Severnej Karolíne.
Je ženatý a spolu s manželkou Kim majú tri deti.
V roku 1993 sa presťahoval so svojou rodinou do Los Angeles a stal sa hlavným pastorom baptistickej cirkvi v Brady vo východnom Los Angeles.
Erwin McManus vedie spoločenstvo Mosaic, ktoré má sídlo na jednej z hlavných ulíc Hollywoodu. Po svojom obrátení sa roky venoval evanjelizačnej práci medzi narkomanmi, dílermi drog a prostitútkami. Jeho srdce horelo a dodnes horí pre spásu a záchranu týchto ľudí.
Spomína, ako ho mnohí odrádzali zakladať spoločenstvo v hlavnom meste filmového priemyslu. On však vnímal, že práve tam ho Boh posiela. A rozhodol sa žiť svoj život naplno pre týchto opustených, vyradených, skrachovaných ľudí. Ohlasuje im Božie slovo, aby uverili.
V roku 2020 spoločnosť McManus spustila televíznu reláciu s názvom McManus na Hillsong Channel Trinity Broadcasting Network so svojím synom Aaronom McManusom, v ktorej rozoberajú najhorúcejšie, najťažšie témy a aktuálne udalosti, do ktorých prinášajú jedinečný pohľad, biblickú múdrosť a jasnosť.